Frappé z lodami

Poza kawą po grecku drugą najpopularniejszą kawą jak Grecja długa i szeroka jest kawa Frappé, zwana potocznie frapką. Nic w tym dziwnego, gdyż doskonale chłodzi i orzeźwia w letnie dni.

frappe z lodami

Zainteresowanych wpisem o kawie Frappé, jej historią oraz sposobem przygotowania, odsyłam do wpisu Frappé, czyli zimna kawa po grecku. Znajdziecie tam też wskazówki, jaką kawę zamówić i jak to zrobić. Natomiast dzisiaj chcę was zachęcić do przygotowania odmiany frappé, która z kawy czyni ją już kawowym deserem. Osobiście ją uwielbiam i od czasu do czasu pozwalam sobie na szklaneczkę frappé z lodami (gr. Φραπέ με παγωτό). Zainteresowani? To zapraszam po wskazówki poniżej, aby przygotować słodką i kremową kawę.

Składniki dla 1 osoby:

  • 2 łyżeczki Nescafé Frappé
  • 1 łyżeczka cukru (opcjonalnie)
  • 1 duża kulka lodów waniliowych
  • Zimna woda


W szklance umieszczamy kawę i jeżeli lubimy słodkie to także cukier. Wlewamy niewiele lodowatej wody, tyle, co na palec i miksujemy, aż uzyskamy gęstą, lekko pianistą maź. Wkładamy 2 kostki lody, 1 gałkę lodów oraz dopełniamy całość zimną wodą do krawędzi szklanki. Podajemy z łyżeczką na długim trzonku, z gruba słomką oraz ze szklanką zimnej wody. Wspaniały, ponadczasowy smak, dla mnie smak wspomnień.

Słodkiego dnia!