Kilka słów autoprezentacji ;)

Poznajmy się! Mam na imię Izabela i jestem kobietą, ale również żoną, matką i kucharką. Tą ostatnią z zamiłowania do jedzenia. 

Mieszkam w Grecji i z obu kuchni biorę to, co w nich najlepsze.W kuchni greckiej szczególnie cenię sobie stare, tradycyjne przepisy. Szczególnym sentymentem darzę stare, rodyjskie receptury. Staram się podpatrywać je u babci-sąsiadki, zaś ona jest szczęśliwa, że nie zginą i będą trwać nadal. W swojej kuchni wykorzystuję również wiedzę wyniesioną z hotelowej kuchni, z pracy w snack-barze oraz w tawernie. Lubię testować również nowe przepisy, pobierane od różnych znajomych.

Obecnie pracuję w domu jako copywriter. W wolnych chwilach zajmuję się czytaniem, fotografowaniem oraz oczywiście gotowaniem. Pieczenie uważam za cudowne antidotum na codzienne stresy. 

Zachęcam do czytania bloga Greckie smaki oraz zapraszam na moje inne blogi:

Proste przepisy

Dobre rady

Wyspa Rodos

Miło mi będzie, gdy zechcecie zapoznać się z moją twórczością literacką.

Książka „Dziennik emigrantki” dostępna jest w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie, Bibliotece Jagiellońskiej i  Bibliotece Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Natomiast książka „Na półmetku” dostępna jest w sprzedaży internetowej.

Jestem też autorką poradników. Na mojej stronie Praca na swoim znajdziecie wszystkie moje książki i poradniki.

Serdecznie zapraszam!

 

Jakich miar używam w przepisach?

Najczęściej są to:

  • 1 kubek 240 ml
  • 1 szklanka 250 ml
  • 1 filiżanka 200 ml
  • 1 filiżanka od eliniko 50 ml
  • 1 kieliszek 30 ml

Wiem (i biję się w piersi), że dokładniejsze są miary wyrażone w ml, gramach itp. Jednak większość poznawanych przeze mnie w Grecji przepisów, była przygotowywana "na oko" lub na kubki, szklanki i tak też się nauczyłam i wydawało się to naturalne. Dopiero w miarę rozwoju strony i zapisywania, doszło do mnie, że dla kogoś kto się uczy nowych przepisów, nie jest to najlepszy sposób zapisu. Jednak w razie wątpliwości służę pomocą i obiecuję odpowiedzieć o jaką pojemność naczynia chodzi w danym przepisie :)